x
%53 indirimli
YeniÜrün

Topkapı Sarayı'nın Gözyaşları

89,00 TL
189,00 TL
Havale ile
:
89,00 TL
Ürün Kodu : 298
Markası : NEF KİTAP
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İade ve Teslimat
 • Yorumlar
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Topkapı Sarayı'nın Gözyaşları  

  İFTİRALAR  -  İHANELETLER  - CİNAYETLER

  Muammer Yılmaz 

  Gizemli koridorları, nice odaları, zindanları, Haremi, hastanesi ile akıl almaz entrika ve cinayetler gözlerinizin önünde canlanırken, kalbiniz daralır, tüyleriniz diken diken olur.

  Saraydan çok bir hangara benzeyen, yazın bile koridor ve odaları serin ve nemli olan Topkapı Sarayı’nın kalın taş duvarları arasında ve şimşirlikte hapis yatan şehzadeler yanında vezir, sadrazam, kadın sultan ve katledilen padişahların yürek yakan ve kan donduran çığlıklarını; muhteşem şenliklerin, Altınyol da salına salına dolaşan ve nefes kesen, “Bize de hayırlı kapılar aç” diyen dilber cariyelerin nefeslerini, ayak seslerini, kıkırdayışlarını, mırıldanışlarını duyar gibi olursunuz.

  Gündüz-gece bir yana dört mevsim Topkapı Sarayı bir başka görünür, sırlarla dolu her köşesi, taşları, kuşları, ağaçları zaman zaman tebessüm ederken, çoğu zamanda için için ağlar. Onun için Eski Saray bir yana Topkapı Sarayı’na da “Gözyaşı Sarayı” dense yeridir.

  Sarayda ağaç, çiçek ve laleler bir başka açar, rüzgâr bir başka eser, uykusu geldiğinde ve korktuğunda asırlık çınarların gövdesine, çatı ve saçakların içine saklanır.

  Gündüz bir yana geceleri hele zifiri karanlıkta sarayın koridorları, dehlizleri, odalarının çoğu çok korkunçtur. Onun için saray nöbetçileri buralarda korkularından çift çift gezerlermiş.

  Taşı, toprağı, çeşmesi, hamamı, cellat ve cellat odaları ile sayısız entrika ve cinayetlerin hikâyeleri ile dolu Topkapı Sarayı, gözü yaşlı, kalbi kırık eskiyip yıpransa da yine de dimdik ayakta durmakta, ziyaretçilerine tebessümünü hiç eksik etmemektedir.

  Şimdiye kadar birkaç makale dışında Topkapı Sarayı’nda korkunç entrika ve cinayetler ile ilgili derli toplu bir çalışma yapılmamıştır. Bir boşluğu dolduracağını umduğumuz bu çalışmamız (kitabımız) inşallah ilerisi için bir adım, bir ışık olur.

   

   

  Kitaplarımızın tamamı orijinal metin ve sıfır kitaplardır.

  Kapıda Nakit Ödeme Ve İade Garantili Olarak Kapınıza Kadar Gönderiyoruz.

  ROMAN BOY (15-5 / 21-5 )

  208 SAYFA

  1.KALİTE KİTAP KAĞIDI

  İŞLEMELİ KAPAK


  İletişim Ve Sipariş :
  Telefon : 0212 876 83 83
  Whatsapp : 0553 684 76 12
  Online Sipariş : www.profkitap.com

En Çok Satılanlar
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.